Haber

Antalya’da köpek hırsızlığı kamerada

Antalya’da kameralı köpek hırsızlığı… Otomobille geldi, köpeği arabaya bindirip işyerinin önüne koydu ve uzaklaştı

Köpeği çalınan Cengiz Nasır: “Hırsızlar, hırsızlığı önlemek için bekleyen köpeği bile çaldı”

ANTALYA – Antalya’nın Manavgat ilçesinde işyerleri için bekleyen iki Rottweiler köpeği hırsızlar tarafından çalındı. Köpeklerden birinin çalınması güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, köpeği çalınan Cengiz Nasır şaşkınlığını, “Hırsızlar, hırsızlığı önlemek için bekleyen köpeği bile çaldı” diyerek şaşkınlığını anlattı.

Olay, Sanayi Mahallesi 2037 caddesi üzerinde bulunan iş yerinde meydana geldi. Gelen bilgiye göre; Kırmızı bir arabayla iş yerinin önüne gelen kişi veya kişiler, iş yerini bekleyen Rottweiler köpeğini arayıp çok beğendi. Daha sonra arabanın arka kapısına yapıştırdı ve hızla uzaklaştı. Hırsızlık anları saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Yapılan incelemede, iş yeri yakınında bulunan bir başka köpeğin de hırsızlar tarafından çalındığı vurgulandı.

“Köpeğimiz bekçi köpeği, bekçi köpeğiydi ve 1 yaşında hamileydi”

Sabah iş yerine geldiğinde köpeği olmadığını belirten Hüseyin Biricik, köpeğinin yürüyüşe çıktığını düşündüğünü belirterek, “Saatlerce gelmeyince güvenlik kamerasını izlemeye başladık. “Birkaç kez daha sonra arabasıyla gördük. Burada meydana gelen köpek hırsızlıklarından bu kişinin sorumlu olduğunu düşünüyorum. Köpeğimiz 1 yaşında bekçi, bekçi köpeği ve hamileydi. Görenlerin, yerini bilenlerin bana haber vermelerini bekliyoruz” dedi.

“Hırsızlar hırsızlığı önlemek için bekleyen köpeği bile çaldı”

Bir hafta önce köpeği kaybolan komşu esnaf Cengiz Nasır, köpeğinin geçen hafta kaybolduğunu belirterek, “Köpeğimin kaçıp geri geleceğini düşündüm. Ancak komşumuzun tek cins köpeği kaybolunca fark ettim. köpeğimin de çalındığını belirterek, “Bekleyen araçlardan akaryakıt çalınmasın diye saklıyoruz. Hırsızlar hırsızlığı önlemek için bekleyen köpeği bile çaldı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu