Haber

İki ülke arasında nükleer hesaplaşma: Gerekirse kullanmaktan çekinmeyiz

Son zamanlarda Rusya tarafından dile getirilen nükleer silah kullanma tehdidi bu sefer farklı bir ülkeden geldi. Pakistan’ın Yoksulluk ve Sosyal Güvenlikle Mücadele Bakanı Shazia Marri, Hindistan’ı tehdit ederek, Yeni Delhi savaşı seçerse bunun ödüllendirileceğini söyledi.

“SESSİZ KALMAK İÇİN NÜKLEERİMİZ YOKTU”

Marri, Pakistan’ın sessiz kalmak için nükleer silah edinmediğini belirtirken, “Hindistan, Pakistan’ın atom bombası olduğunu unutmamalı” dedi. Marri, gerektiğinde kullanmaktan çekinmeyeceklerini de kaydetti.

PAKİSTAN HİNDİSTAN’I NEDEN TEHDİT ETTİ?

Marri’nin açıklamaları, Pakistan Dışişleri Bakanı Bilaval Butto Zardari’nin Hindistan Başbakanı Narendra Modi’yi “Gujarat kasabına” benzetmesinden sonra geldi.

“Kasap” fitili ateşlemiş GİBİ

Zardari, 16 Aralık’ta ABD’nin New York şehrinde yaptığı açıklamada Hindistan Başbakanı Narendra Modi’yi “Gujarat Kasabı” olarak nitelendirdi. Zerdari’nin açıklamalarına Hindistan’dan tepki gelirken, bazı şehirlerde protestolar düzenlendi. Gujarat’ın Başbakan olduğu dönemde Narendra Modi, 2002’de 2.000’den fazla Müslüman’ın ölümüne neden olan isyanlarda geride kalmamakla suçlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu