Sağlık

Bakan Koca: “Hatay’da 1020 Diyaliz Hastası Tedavi Altında”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Hatay’daki diyaliz hizmetleri hakkında bilgi verirken, Defne ve Antakya’daki hastane inşaatlarında yaptığı incelemelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Deprem bölgelerindeki hizmetlerle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Koca, “Depremden sonra hem kronik hem de akut yetmezliği olan hastalara kesintisiz diyaliz hizmeti verildi. Şu anda 11 afet ilinde 8.576 hasta diyalize giriyor. Hatay’da 1.020 hasta 329 cihaz ve 14 merkezle diyaliz tedavisine devam ediyor.

Deprem Bölgelerinde Yapılan Hastaneler

Antakya Devlet Hastanesi yapım hazırlık çalışmaları hakkında açıklama yapan, Bakan Koca , “Çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Çelik konstrüksiyon olarak projelendirilen hastane, bölge halkı için değerli bir sağlık merkezi olacak. Halkımızın daha iyi standartlarda sağlık hizmeti alabilmesi için yakından takip ettiğimiz ve hızlandırmaya özen gösterdiğimiz Defne Devlet Hastanesi’nin inşaatı devam ediyor. Burada her gün bir günden fazla iş yapılıyor. Hatay Reyhanlı Devlet Hastanesi ziyaretimiz sırasında tedavi altına alınan hastalarımızın durumları hakkında bilgi aldık ve geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Hastanedeki misyoner arkadaşlarımızla çeşitli konuları değerlendirdik. Yerleşik sağlık hizmetlerinde daha iyi bir noktadayız.” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

selcukluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu