Teknoloji

TEKNOFEST Deney Kartı Robolig Yarışması’na Başvuru İçin Son 2 Gün!

Her yıl yüz binlerce gencin başvurduğu dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in teknoloji yarışlarına bir yenisi daha eklendi. TEKNOFEST Ankara’da ilk kez yapılacakFestival kapsamında gerçekleştirilen Deney Kart Robolig Yarışı, robolig formatında düzenlenen ilk yarışma olacak. Yerli olarak geliştirilen deneyap Kart’ın proje portföyünün genişletilmesi ve proje verimliliğinin yüksek teknoloji meraklıları ile buluşturulması amacıyla hayata geçirilen proje. Yarışmaya başvuru için son 2 gün! Son başvuru tarihini kaçırmayın!  

Teknoloji Gelişen Bir Türkiye…

Teknoloji Gelişen Türkiye yolunda emin adımlarla ilerleyen TEKNOFEST, yeni yarışması Deney Kart Robolig Yarışı ile Milli Teknoloji Atağı’na katkı sağlamaya devam edecek.

İlkokul-ortaokul, lise, üniversite ve yüksek lisans, doktora ve açıköğretim düzeyindeki öğrencilerin katılabileceği yarışma iki aşamadan oluşuyor. Birinci adımda yarışmacılar online sınava girecek. 30 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan TEKNOFEST Ankara’ya ilk etapta başarılı olan kadrolar davet edilecek, ikinci etapta ilkokul-ortaokul düzeyindeki ekipler proje hazırlarken, lise ve üniversite düzeyinde belirlenen saha görevlerini yerine getirmeye çalışacaklardır.

uygulamalarınız 10 Ağustos 2023Günün sona ereceği yarışta toplam 270 bin TL ödül verilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

tavsanli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu