Haber

2023 Şampiyonlar Ligi yarı final maçları ne zaman oynanacak? UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final ve final maçları hangi gün?

UEFA Şampiyonlar Ligi (İngilizce: UEFA Şampiyonlar Ligi, genellikle UCL olarak kısaltılır) veya Şampiyonlar Ligi, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) tarafından her yıl düzenlenen ve UEFA’ya bağlı büyük liglerdeki takımların mücadele ettiği uluslararası bir futbol turnuvasıdır. . Peki, 2023’te Şampiyonlar Ligi yarı finali ne zaman oynanacak? UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final ve final maçları hangi gün?

ŞAMPİYONLAR LİGİ YARI FİNAL MAÇININ ZAMANI GELDİ Mİ?

Yarı final eşleşmeleri ise şöyle:

  • Real Madrid-Manchester City
  • Milano – İnter

ŞAMPİYONLAR LİGİ YARI FİNAL MAÇLARI NE ZAMAN OYNANACAK?

Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçları 9-10 Mayıs tarihlerinde oynanacak. Rövanş maçları 16-17 Mayıs tarihlerinde oynanacak.

Maç programı şu şekilde:

ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNAL MAÇI NE ZAMAN?

Final karşılaşmasının 10 Haziran 2023 tarihinde oynanması bekleniyor. Artık finalist takımlar zorunlu değildi.

2023 ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ NEREDE YAPILACAK?

2022-23 UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin 31., Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ile birlikte ise toplamda 68. sezonudur. Final karşılaşmasının Mayıs 2023’te Almanya’nın Münih kentindeki Allianz Arena’da oynanacağı duyurulmuştu ancak UEFA tarafından 16 Temmuz 2021’de final maçının İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacağı açıklandı. önceki gecikmelere Yapılan bire bir açıklama ile Münih şehrinin 2025 finaline ev sahipliği yapacağı açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu