Haber

ABD Başkanı Biden, Kuzey Kore’yi nükleer saldırı konusunda uyardı

ABD Başkanı Joe Biden ve Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol, Beyaz Saray’daki görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Biden burada yaptığı konuşmada ikili ilişkilerin ekonomi, teknoloji ve daha birçok alanda geliştiğine işaret ederek, ” başarı hikayesi‘ diye seslendi.

İkili savunma anlaşmalarının güçlü olduğunu anlatan Biden, Kuzey Kore’nin nükleer faaliyetlerine karşı Kore Yarımadası’nda da bulunuyor. genişletilmiş nükleer caydırıcılıktaahhütte bulunduklarını söyledi.

Biden, bu bağlamda ülkesi ile Güney Kore arasında” Washington Deklarasyonu“Nükleer Danışma Grubu ( NCG) kurulmuş olacak.

Biden, bu sayede Güney Kore ile nükleer caydırıcılık konusunda daha yakın bir iş birliği kuracaklarını söylerken, diğer yandan yarımadada nükleer silah konuşlandırılmayacağını ancak nükleer denizaltı ziyaretleri yapılacağını vurguladı.

KUZEY KORE’YE NÜKLEER TEHDİT

Biden, Kuzey Kore’nin ABD’ye veya müttefiklerine ve ortaklarına nükleer saldırı düzenlemesi gerektiğini söyledi. kabul edilemez“Hangi rejim böyle bir eylemde bulunursa bulunsun, olacak” Sonu getirecekKuzey Kore’yi uyararak korkuttu.

“TRUMP DEMOKRASİYİ TEHDİT ETMİŞTİR”

Adaylığının yeniden açıklanmasıyla ilgili soruları da yanıtlayan Biden, yaşıyla ilgili endişelere rağmen Amerikan halkının politikalarını desteklediğini anketlerin ortaya koyduğunu iddia etti.

Biden, eski Başkan Donald Trump’ın “Amerikan demokrasisinden yana” tehdit oluşturma” söylenmiş.

Borç limitine gelince Biden, bu konuda müzakere etmeyeceklerini ifadesini yineledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu